Ír győztes a hatodik szakaszon
2018-07-1219:22
Tour de France
Az ír Dan Martin nyerte a francia országúti kerékpáros körversenyt, a Tour de France hatodik szakaszát. Az összetettben továbbra is a belga Greg Van Avermaet vezet.
Brestből induló 181 kilométeres szakasz várt a Tour de France mezőnyére csütörtökön, egy negyedik és egy harmadik kategóriás emelkedővel tarkítva. Az etap elején több csoportra esett szét a mezőny, de a Mur-de-Bretagne lábához érve már együtt voltak a versenyzők. Bő 5 kilométerrel a vége előtt Dumoulin kapott defektet, így 53 másodperces hátránnyal ért csak be. A szakaszt Dan Martin nyerte meg, aki 1 kilométerrel a cél előtt indított támadást, majd végig bírta erővel. Az ír kerékpáros 2013 óta másodszor tudott szakaszt nyerni a Touron. A végső sikerre esélyesek nagy része közel azonos hátránnyal ért be. Az összetett élén pedig három másodperces előnnyel továbbra is a belga Greg Van Avermaet áll.