Oroszország fél lábbal a 16 között
2018-06-1922:41
Nehezen indult, végül könnyen nyert a házigazda 3-1-re Egyiptom ellen az A csoport második körének első mérkőzésén.
Az első félidő nagy tempójú játékot hozott, de sem a házigazda oroszok, sem az egyiptomiak nem tudtak gólt lőni. A fordulás után viszont szinte azonnal gólnak örülhetett a hazai közönség. Zobnyin rosszul eltalált lövése Ahmed Fatiról pattant az egyiptomi kapuba. A kapott gól megfogta az afrikaiakat és az 59. percben már kettőre nőtt a hazai előny: Fernandes lapos beadására Cserisev érkezett és talált be. Három perc múlva Dzjuba előbb két egyiptomi védőt cselezett ki, majd lőtt el-Senavi mellett a kapu bal alsó sarkába. 3-0, ezzel a lényegi kérdések el is dőltek. A 73. percben még szépített Egyiptom. Golovin rántotta le Szalahot a 16-oson belül, a játékvezető a videózás után pedig büntetőpontra mutatott. A labda mögé a sértett állt és magabiztosan lőtt a bal felső sarokba. Újabb gól viszont már nem esett. Győzelmével Oroszország így két forduló után 6 ponttal áll és nagy lépést tett a továbbjutás felé, ugyanis, ha Uruguay nem kap ki Szaúd-Arábiától a csoport másik meccsén, akkor a házigazda már biztosan a legjobb 16 közé jut.