Frankfurti meglepetés a Német Kupában
2018-04-1915:16
Az Eintracht Frankfurt lesz a Bayern München ellenfe a labdarúgó Német Kupa döntőjében, miután a frankfurtiak idegenben 1-0-ra legyőzték le a Schalke csapatát.
A mérkőzés első góljára a 75. percig kellett várni, amikor a Frankfurt szerzett vezetést. Jonathan de Guzmán szögletére remekül érkezett Luka Jovics, aki sarokkal a hosszú alsóba pörgette a labdát az ötös sarkáról. Alig telt el két perc és majdnem egyenlített a Schalke. Burgstaller lőtt a hálóba, azonban Hartmann játékvezető érvénytelenítette a találatot les miatt, maradt az 1-0.

A 93. percben Di Santo egy kipattanó labdát előbb mellre vett, majd a jobb felsőbe lőtte, de ezt sem adta meg a játékvezető, ugyanis kezezést látott az argenti csatárnál, a gólt megelőzően. Az eredmény nem változott, a Frankfurt 1-0-ás győzelmével nagy meglepetésre bejutott a Német Kupa döntőjébe.

Niko Kovac jelenlegi csapata a Frankfurt, a vezetőedző új klubjával, a Bayern Münchennel találkozik majd a május 19-i berlini fináléban.