Angol győzelem, döntetlen a német-spanyolon
2018-03-2413:52
Nem csak Kazahsztán válogatottja tudott idegenben győzni barátságos mérkőzésen: Anglia válogatottja Amszterdamban nyert a hollandok ellen. A játéknap rangadóján pedig a világbajnoki címvédő Németország az előző vb-győztessel, Spanyolországgal játszott döntetlent.
Sokkal aktívabban kezdte a mérkőzést a piros mezes spanyol válogatott. Ennek pedig a hatodik percben meg is lett az eredménye. Iniesta ugratta ki remekül Rodrigót, aki Ter Stegen felett a hálóba pörgetett. A bekapott gól hatására a németek azonnal átvették az irányítást, sorra alakították ki a helyzeteket. Nem is kellett sokáig várniuk az egyenlítésre, a harmincötödik percben Thomas Müller óriási lövését De Gea nem tudta hárítani. Az eredmény innentől kezdve már nem változott, maradt az 1-1-es döntetlen.

A nap másik rangadóján a fehér mezes angolok látogatottak Hollandiába. A meccset a Manchester United játékosa, Jesse Lingard döntötte el az 59. percben egy távoli lövéssel. Így a végeredmény, Hollandia-Anglia: 0-1.