Cover
Nem sikerült a fehérvári bravúr
2018-03-1412:48
Az Alba Fehérvárnak 13 pontos hátrányt kellett ledolgoznia a litván Juventus Utena ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A hazai visszavágót ugyan megnyerte az Alba, de összesítésben a Juventus győzött 11 ponttal.
Jobban kezdte a visszavágót a fehér mezben játszó hazai csapat. Simpson indított egy hárompontos dobással, ám a Juventus nem hagyta magát és gyorsan szépített, de az első negyedet így is 25-21-re nyerte az Alba. Ezután tovább építkezett a fehérvári együttes, 11 pont is volt már közte, de sokat hibáztak, így mindössze 6 pontra olvadt a különbség, 46-40 állt az eredményjelzőn a félidőben. A fordulás után a Juventus egy 9–0-s rohammal megfordította az állást, 48-49. Filipovity Márkó óriási triplájával fejeződött be a harmadik negyed, 63-58. Az utolsó játékrészben nem ültek a kosarak az Albának, a Juventus jól szervezetten, kevesebb hibával játszott.  Ugyan a mérkőzést 78-76-ra nyerte a Fehérvár, de összesítésben 11 ponttal bizonyult jobbnak a litván csapat, így búcsúztatta az Albát.