Magyar Kupa – Már az elődöntő a tét
2018-03-1412:52
Két mérkőzéssel megkezdődött a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntője. A Diósgyőr 1-0-ra nyert a Puskás Akadémia otthonában, míg az Újpest a másodosztály éllovasát az MTK-t fogadta.

Az első osztály bronzérméért harcoló Újpest az elsőosztályú tagságra hajtó MTK-t fogadta a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az osztálynyi különbségnek viszont nyoma sem volt a pályán, az MTK Korozmán, míg az Újpest Balázs révén veszélyeztetett. A 37. percben egy szabadrúgás után a lila-fehérek szerezték meg a vezetést Bojovics fejesével. Egy perccel később már ismét döntetlenre állt a mérkőzés, Deutsch Bence beadása után valahogy átjutott a labda a hazai védelmen, így Vass Patrik gond nélkül egyenlíthetett. A 2. félidőben az Újpest friss erőket mozgósított a győzelem érdekében, és két cseréjének köszönhetően a 66. percben ismét megszerezte a vezetést. Obinna passzát Nagy Dániel váltotta gólra. Szűk 10 perc múlva ismét egyenlíthetett volna Vass Patrik, de Gundel-Takács bravúrosan hárított, így a végeredmény 2-1 lett az Újpest javára, a továbbjutás kérdése viszont nyitott maradt.