Nem bírt egymással a Dortmund és a Lipcse
2018-03-0414:15
1-1-es döntetlent ért el a Lipcse a német labdarúgó bajnokság 25. fordulójában. Gulácsi Péterék a Dortmundot fogadták a Red Bull arénában.
Az utóbbi háromtétmeccsét elvesztette a fehér mezes Lipcse. Gulácsiék kikaptak a Frankfurttól, a Napolitól és a Kölntől is. A Dortmund ellen azonban úgy tűnt, összejön a javítás. A 29. percben Jean-Kévin Augustin megszerezte a vezetést Naby Keita remek passza után. Sokáig azonban nem örülhettek a hazai drukkerek. 10 perc sem telt el, amikor Dahoud ugratta ki Reust, a német klasszis pedig eltolta Gulácsi mellett a labdát és elegánsan a kapuba gurított.

A második félidőben nem alakultak ki helyzetek, inkább kemény belépőket láthatott a közönség, de gólt nem, vagyis maradt az 1–1, aminek igazán egyik csapat sem örülhetett. A Dortmund így harmadik, a Lipcse hatodik a tabellán.