Győzelmével csoportmásodik a Veszprém
2018-03-0321:06
A Telekom Veszprém 29–22-re nyert a Celje ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Győzelmével az Építők a B-csoport második helyén végzett.
Nehezen kezdődött a Veszprém számára a mérkőzés. A Celje többször is vezetést szerzett, de a hazaiak rendre egyenlítettek. Bő negyedóra elteltével végül Lékaiék 10-7-re elléptek. A félidőben 13-11-re vezetett Ljubomir Vranjes együttese.

A második játékrész elején a szlovénok 15-15-nél egyenlítettek, de a Veszprém nagyszerűen játszott a hajrában, meglépett ellenfelétől és megnyerte a mérkőzést. Telekom Veszprém-Celje 29-22.

„Csalóka volt a játék képe, az első félidőben mindenképpen elégedettek lehetünk a kapott góljaink számával, 11-gyel. A 13-mal, mint lőtt szó-szó. A második félidő megint csak hullámos volt, hol a védekezés akadozott, hol néha a támadásban maradtak ki a helyzetek vagy el sem jutottunk helyzetekig."
- mondta Nagy László.

A Veszprém a B csoport második helyén jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.