Két orosz, és egy etióp arannyal indult a világbajnokság
2018-03-0213:28
Danyiil Liszenko nyerte a férfi magasugrást a Birminghamben zajló fedett pályás atlétikai világbajnokságon. Ugyanebben a számban a nőknél honfitársa Marija Laszickene győzött, míg a 3000m-es futók között a papírforma érvényesült.
Az orosz versenyzők a doppingügyek miatt semlegesként, a nemzetközi szövetség engedélyével indulhattak el a fedettpályás világbajnokságon. A férfi magasugróknál a tavaly szabadtéren győztes Mutaz Essza Barsim számított a legnagyobb esélyesnek, de kifogott rajta a 236 cm-es magasság. Az orosz Danyiil Liszenko viszont harmadik kísérletére átugrotta, és ezzel megszerezte a győzelmet.

A nőknél a szabadtéren és fedett pályán is kétszeres világbajnok Marija Laszickene bizonyult a legjobbnak, 201 cm-es ugrásával.  Az első napot a nők 3000m-es futószáma zárta, ahol a várakozásoknak megfelelően Genzebe Dibaba diadalmaskodott. Az etióp sikerével már háromszoros világbajnoknak mondhatja magát ezen a távon.