A listavezető Ferencváros a bajnok Honvédot fogadta
2018-02-2422:22
Hosszú téli szünet után a 20. fordulóval folytatódott az OTP Bank labdarúgó liga.
Igazi télben indult a tavaszi idény a Groupama Arénában. Csipkedték is magukat a játékosok rendesen, azután a 20. percben a gól is megérkezett. Egy kontra támadás végén Eppel lőtte a kapuba a labdát Dibusz alatt. 4 perc múlva már ismét döntetlen volt az állás. Varga Roland lövését csak kiütni tudta Gróf, Böde egyből lőtt vagy passzolt, ami után Gorriarán egyenlített.

Fél óra után már vezetett a Fradi, Varga Roland szabadrúgása után Böde nagy magányában lőhetett a vendégkapuba. A félidőt újabb hazai gól zárta, egy újabb Varga beívelést Blázsics váltott gólra, így a Ferencváros 3-1-re vezetett.

A Honvéd nem adta fel, és a 60. percben a gólkirály Eppel volt újra jókor, jó helyen és valahogy bekotorta a labdát a kapuba. Sőt 10 perccel később Lanzafame egyenlíthetett volna, de 11-esét Dibusz kivédte. A 83. percben Gróf ütötte ki rossz helyre a labdát, Böde ismét kegyetelen volt, 4-2.

Majd a végeredményt Leandro állította be egy átlövéssel.

Ferencváros - Honvéd 5-2.