Cover
Roger Federer már 20 Grand Slam-sikernél jár
2018-01-2818:58
Roger Federer utolérhetetlen. A svájci klasszis a férfi egyes döntőjében öt szettben győzött a horvát Marin Csilics ellen - ez pályafutása 20. Grand Slam-győzelme, amellyel saját rekordját javította tovább.
Címvédéssel gyűjtötte be pályafutása 20. Grand Slam-trófeáját Roger Federer. A második helyen kiemelt, 36 éves svájci klasszis már a mérkőzés elején elvette ellenfele adogatását, és hamar dupla brékelőnybe került, ami után gond nélkül, 6:2-re megnyerte a szettet. A második játszmában 4:4-nél fogadó előnyhöz jutott Federer, ám a horvát Cilic ászt ütött, ezzel elkerülve a bréket. A játszmát lezáró rövidítésben Cilic minibrékhátárnyból fordított, majd szettlabdához jutott és kiegyenlített. A harmadik felvonásban egy brék döntött Federer javára, a negyedikben pedig már-már eldőlni látszott a meccs, ám 1:3 után Cilic már nem engedett több gémet a svájcinak. A döntő felvonásban Federer gyorsan 3-0-ás előnybe került és nem is lassított, újra elvette a horvát szerváját, és 5-1-es állásnál már a tornagyőzelemért adogatott. Az ötszettes mérkőzésen Federer 6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1-re megnyerte 20. Grand Slam-trófeáját.