Cover
Újpesti győzelem a rangadón
2018-01-2521:29
Az Újpest csapata nyerte a női röplabda Extraliga felsőházi rangadóját. A lila-fehérek a Nyíregyházát győzték le hazai pályán egy nagyon szoros mérkőzésen öt szettben.
Az otthon játszó Újpest rögtön repülőrajtot vett. Az első szettben ellentmondást nem tűrően játszottak és simán 25-19-re nyertek. A második játékrészben viszont szinte semmi nem jött össze nekik, a Nyíregyházának viszont minden, így ezt a játszmát ők nyerték 25-17-re. A harmadik etap nagyon komoly, feszült harcot hozott, egyik csapat sem tudott fölényt kialakítani.

A feszültséget végül a hazaiak bírták jobban, így övék lett a szett. A következő játszmában viszont ismét a vendégek domináltak és sikerült nyerniük is 25-21-re. Jöhetett a mindent eldöntő utolsó etap, ahol a nyírségi csapatnak esélye sem volt, ellenfelük egy másik szinten röplabdázott, ennek köszönhetően pedig meg is nyerte a mérkőzést.

A vendégek tíz győztes meccs után kaptak ki ismét a bajnokságban. A végeredmény Újpest–Nyíregyháza: 3:2.