Idegenben győzte le a Golden State Warriors a Clevelandet
2018-01-1615:03
Rangadót játszottak az észak-amerikai profi kosárlabda ligában. A címvédő Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers vendégeként tudott győzni 118-108-ra.
Az első félidőben a hazai Cleveland diktálta a tempót. LeBron James zsákolásaival pedig igazi show alakult ki a Quicken Loans Arénában. A nagyszünetre a Cleveland 7 pontos, 64-57-es előnnyel vonulhatott.

A második játékrészben aztán jött Kevin Durant. Az amerikai erőcsatár 16 pontot dobott a harmadik negyedben, amire a túloldalon nem érkezett válasz. A záró etapban teljesen szétesett a Cavs játéka, a hazaiak csak huszonöt százalékkal dobtak a tripla vonalról, míg a Warriors Durant és Curry nélkül is remekelt.

A vége 118-108 lett a Golden State-nek. Steve Kerr együttese sorozatban 13. idegenbeli győzelmét aratta, ezzel szemben viszont megszakadt a Cavaliers 13 meccses hazai győzelemi sorozata. A mérkőzés legjobbja a 32 pontig jutó Kevin Durant volt.