Szenvedett, de végül nyert a Győr
2018-01-0722:18
A női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén nem borult fel a papírforma: Győr - PINKK Pécs 88-79.
A fehérben játszó hazai Győr kezdte jobban a mérkőzést. Völgyi Péter csapata az első negyedet követően 4 ponttal 29-25-re vezetett. A második etapban összeszedte magát a vendég PINKK.
A pécsiek jól dobtak a triplavonalról, így a nagyszünetre fordítottak és 4 pontos előnnyel vonulhattak pihenőre. A harmadik játékrész sem úgy kezdődött a hazaiak számára, ahogy azt a győri közönség elképzelte. A Pécs már 10 ponttal is vezetett, amikor a remekül játszó és végül 26 pontig jutó Nirra Fields hátára vette csapatát.

A kanadai légióst nem tudta tartani az ellenfél, összesen hat hárompontost is elsüllyesztett, ez pedig döntőnek bizonyult.  Az utolsó negyedben a Győr már nem engedte ki a kezéből a találkozót, és kosárban gazdag mérkőzésen végül érvényesítette a papírformát, 88:79-re legyőzte a PINKK-Pécset.