Cover
Újabb győzelmet aratott az Újpest!
2017-12-2212:00
Az Újpest hosszabbítás után 5-4-re győzte le a MAC csapatát a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki mérkőzésén.
A MAC az első percben megszerezte a vezetést Keegen Dansereau révén. A vendégek a harmad derekán azonban egyenlíteni tudtak, kihasználva egy emberelőnyt: Sági Martin lőtte be biztosan a kipattanót. Majd a MAC Chris Bodó góljával újra előnybe került.

A 19. percben aztán erre is jött a válasz: emberelőnyben Ropret egyenlített. A második harmad elején Tomás Klempa góljával újra a MAC vezetett. A 38. percben büntetőből egalizált Sági. A harmadik játékrészben az UTE-nek volt több lehetősége, és az 52. percben a vezetést is megszerezte Kaladi révén.

Nem sokkal később Dansereau volt ismét eredményes. A mérkőzés a rendes játékidőben nem dőlt el, így hosszabbítás következett.

A döntésre egészen a 64. percig kellett várni, ekkor Nemes lőtt Bálizs kapujába, kialakítva a végeredményt. MAC-Újpest, 4-5.

Az Újpest ezzel a szezonban negyedik hosszabbításos mérkőzését is meg tudta nyerni.