Major Veronika nagy fölénnyel nyerte a női légpisztolyosok számát a Dobsa Aladár-emlékversenyen
2017-12-1717:09
A verseny az első válogató volt a jövő februári győri, sportlövő Európa-bajnokságra
Magabiztos győzelem az új szabályok alapján. Major Veronika végig vezetve nyerte meg az első Európa-bajnoki válogató versenyt.
Ez a mai nap nagyon fárasztó volt, hiszen 60 lövést kellett lőni, ahhoz képest, hogy eddig még csak 40 lövéses versenyszámunk volt. Jövőre változik a versenyszabály, ezért már a válogató versenyen is 60 lövéses versenyt lövünk ugyanúgy, mint a férfiak.
– foglalta össze a napot Major Veronika.

Az első válogató verseny után még két forduló vár a sportlövőkre, mire kijuthatnak a februári kontinens viadalra. Major Veronika az első kört nem is zárhatta volna jobban.
Örülök, hogy ilyen jól sikerült a mai nap, hiszen egyéni csúcsot lőttem annak is köszönhetően, hogy ez volt az első 60 lövéses versenyem. De a döntőben országos csúcsot sikerült lőnöm, aminek nagyon örülök.
Az első válogató versenyen Major Veronika magabiztos győzelmet aratott. A dobogó második és harmadik fokára két riói olimpikon Csonka Zsófia és Tobai Sike Renáta állhatott fel.